Malediwy to jak mój drugi dom. Zakochałem się w tym miejscu. Bywam każdego roku czasem dłuższy, niekiedy krótszy czas.
Poznaj piękne krajobrazy tych wysp, poznaj ludzi, zwyczaje, kulturę.
Zapraszam na te piękne wyspy nie tylko podczas wakacji czy wycieczek. Zapraszam na stałe!

Kategorie: Wszystkie | Atrakcje Malediwów | Ciekawostki Malediwów | Kuchnia | Kurorty Malediwów | Miasta Malediwów
RSS

Ciekawostki Malediwów

poniedziałek, 26 stycznia 2015

Malediwy to bez wątpienia wspaniały kraj o jeszcze wspanialszej przyrodzie. Nie można się dziwić, że turyści, którzy przyjeżdżają w to miejsce zakochują się w nim od razu. Nic nie jest jednak takie piękne na jakie wygląda. Żeby Wam to udowodnić, dziś zajmiemy się kwestią religii na Malediwach.

Według konstytucji kraju, wszyscy obywatele MUSZĄ być muzułmanami sunnitami. Czym jest sunnizm? To jeden z głównych nurtów ortodoksyjnych odłamków islamu. Wyznawcy uznają wszystkich kalifów do 1258 roku za prawowitych następców Mahometa.

Przepiękny widok z łodzi na brzeg Malediw

Na Malediwach dochodzi do instytucjonalnego prześladowania wyznawców innych religii. Samo posiadanie Biblii zabronione jest prawem. Kilkanaście lat temu głośno zrobiło się o kilku cudzoziemcach, którzy zostali wydaleni z kraju za działalność kaznodziejską, a miejscowych chrześcijan aresztowano. Jak można się więc domyślić, chrześcijańska działalność na Malediwach jest surowo zabroniona, a niedostosowanie się do zasad kraju skutkuje, w najlepszym wypadku, wydaleniem z kraju lub, w najgorszym, aresztowaniem.

Obywatele Malediwów, którzy zmieniają wyznanie muszą pogodzić się z utratą obywatelstwa. Według polityki kraju, stają się w takiej sytuacji cudzoziemcami. Dodatkowo warto zaznaczyć, szczególnie turystom, że wwóz na teren kraju przedmiotów innego obrządku religijnego niż islam jest również karane.

O takich drobiazgach warto pamiętać, kiedy decydujemy się na podróż w tamtejsze rejony. Malediwy z pewnością zachwycają swoim pięknem i nietuzinkowością, ale nie są też takim rajem, za jakie większość z nas je uważa. Brak swobody i wolności religijnej to podstawy naruszania praw człowieka. Niestety, na świecie nadal są kraje, które tego nie rozumieją.