Malediwy to jak mój drugi dom. Zakochałem się w tym miejscu. Bywam każdego roku czasem dłuższy, niekiedy krótszy czas.
Poznaj piękne krajobrazy tych wysp, poznaj ludzi, zwyczaje, kulturę.
Zapraszam na te piękne wyspy nie tylko podczas wakacji czy wycieczek. Zapraszam na stałe!

Atrakcje Malediwów

piątek, 08 listopada 2013

Raj na Malediwach

Otrzymaliśmy wpis od naszej znajomej, która spędziła ostatnie wakacje właśnie na Malediwach. Tak jak wszyscy, którzy tam byli, także i ona jest zachwycona. Zresztą poczytajcie sami.

Marzycie o raju? Raj jest na Malediwach. Wakacje na Malediwach to spełnienie pragnień o egzotyce, luksusie, ucieczka od codzienności. Wokół słychać tylko naturę. Żadnych klaksonów, żadnych silników. Nikt się nie spieszy, bo i dokąd. Zatrzymujesz się w jednym z luksusowych hoteli nad samym morzem i po prostu oddajesz się błogiemu relaksowi.

Na wycieczki Malediwy można dostać się tylko drogą powietrzną. Nie obowiązują żadne szczepienia ochronne, nie ma także zagrożeń chorobami tropikalnymi. Hotele na Malediwach to mikroświat luksusu w którym niektórzy turyści nie potrafią się odnaleźć. Wielu osobom trudno uwierzyć, że oprócz cudownych plaż, wody i palm tutaj po prostu nic nie ma. Mimo to każdy, kto był tu choć przez chwilę zapamiętuję to do końca życia.

Wakacji na Malediwach nie da się z niczym porównać. Po takie wycieczce zaczynamy rozumieć słowo luksus i egzotyka.

wtorek, 22 stycznia 2013

Tropikalne Malediwy to wyjątkowe miejsce do nurkowania. Bogactwo fauny i flory morskiej zachwyca i spełni oczekiwania zarówno początkujących nurków jak i starych wyjadaczy.

MalediwyEgotyczna wyspa należą do listy najlepszych miejsc nurkowych na świecie, także ze względu na możliwość różnorodnego nurkowania. Niedoświadczeni nurkowie mogą podziwiać piękno płytkich ogrodów koralowych. Ci bardziej doświadczeni mogą oglądać strome ściany i zakosztować nurkowania w prądach w kanałach między atolami.

Malediwy słyną wśród nurków z faktu, że wyjątkowo często można tam spotkać olbrzymie rekiny rafowe, żółwie morskie oraz manty. Różnorodne ławice ryb są imponujące i zachwycają egzotyką tropikalnych kolorów. Wiele wysp ma przybrzeżne rafy, gdzie można wygodnie nurkować z plaży.

Na Malediwy można wygodnie dostać się razem z renomowanym biurem podróży, które często organizują podwodne safari. Bajkowe krajobrazy raf koralowych w formie safari wymaga nieco doświadczenia. Statkom safari  towarzyszą małe nurkowe dhoni, a nurkowania odbywają się właśnie tych małych łodzi. Tam trzyma się  sprzęt i tam napełniane są butle.

Nurkowanie to niezapomniana przygoda, świetna zabawa, ciekawy sport, a dla niektórych pasja i sens życia. Daje możliwość odkrywania tajemnic podwodnego świata, przyjrzenia się morskiej faunie i florze naprawdę z bliska. Gorąco polecam każdemu nurkowanie, a w szczególności nurkowanie na egzotycznych Malediwach.