Malediwy to jak mój drugi dom. Zakochałem się w tym miejscu. Bywam każdego roku czasem dłuższy, niekiedy krótszy czas.
Poznaj piękne krajobrazy tych wysp, poznaj ludzi, zwyczaje, kulturę.
Zapraszam na te piękne wyspy nie tylko podczas wakacji czy wycieczek. Zapraszam na stałe!

Kurorty Malediwów

piątek, 16 listopada 2012

Hitem ostatnich miesięcy (jeśli chodzi o turystykę na Malediwach) była informacja, jakoby litewska firma Olialia chciała otworzyć nowoczesny kurort na Malediwach (w kształcie buta na obcasie).

Olialia MalediwyWarto przypomnieć, że Olialia to gigantyczna firma, która często budzi kontrowersje swoimi kampaniami wizerunkowymi oraz zasadami pracy. Otóż naczelną zasadą firmy Olialia jest to, iż jest ona tworzona przez blondynki oraz zatrudnia je (od najniższych do najwyższych szczebli). Reklamy produktów często ocierają się o powiązania z seksem i kobieca nagością zaś proponowane produkty często skierowane są głównie do kobiet.

Także kurort na Malediwach miałby zapewnić „rajskie atrakcje: głównie dla pań, tak aby poczuły się jak w niebie. Zapewne w ofercie znajdą się zatem atrakcje SPA, rejsy wycieczkowe i inne oferty. Czy już niebawem będziemy mogli wyruszać na wakacje na Malediwy do „blondynkowego kurortu”? Czas pokaże wiele zależy od lokalnego prawa oraz załatwienia wielu formalności. Póki co zdjęcie kurortu z lotu ptaka – może już wkrótce realne?