Malediwy to jak mój drugi dom. Zakochałem się w tym miejscu. Bywam każdego roku czasem dłuższy, niekiedy krótszy czas.
Poznaj piękne krajobrazy tych wysp, poznaj ludzi, zwyczaje, kulturę.
Zapraszam na te piękne wyspy nie tylko podczas wakacji czy wycieczek. Zapraszam na stałe!

środa, 26 marca 2014

Przy znalezieniu odpowiednio taniego lotu Malediwy na własną rękę mogą być nie tylko jedną z najbardziej egzotycznych podróży jakie odbędziemy w życiu, mogą tez być całkiem ekonomicznym rozwiązaniem w stosunku jakość odpoczynku do ceny wyjazdu. Loty na Malediwy są czasem przedmiotem obniżek i sezonowych promocji, do tej pory znane były bardzo dobre ceny w tamte strony z linii Emirates.

Jeśli zaś chodzi o zorganizowanie sobie noclegu na własną rękę to tez nie ma większego problemu – wiele resortów i hoteli na Malediwach przyjmuje rezerwacje internetowe do których wystarczy karta kredytowa Visa lub Mastercard. Noclegi wybierane samodzielnie dają szansę na znalezienie czegoś w dobrej cenie i standardzie, mamy dużo większy wybór niż w biurach podróży. Noclegi dostępne są czasem w hotelach prowadzonych przez mieszkańców wyspy i mogą być nieco oddalone od resortów z folderów biur podróży, ale w zamian oferują wyjątkową perspektywę na lokalną kulturę i bliższy kontakt z tubylczą ludnością.

Przy organizowaniu samodzielnego wyjazdu musicie pamiętać o pewnych zasadach.  Ceny internetowe hoteli na Malediwach nie zawierają podatku, który po dodaniu stanowi do 14% ceny, poza tym na wyspy nie wolno wwozić alkoholu. Jedną z wysp którą byłby zainteresowany przeciętny podróżnik na własną rękę jest Maafushi na atolu Kaafu. Na lokalnych wyspach panują jednak odrębne zwyczaje. Choć na Maafushi jest wydzielona plaża na której kobiety mogą się kąpać w bikini, na wielu plażach Malediwów jest to zabronione. Do wyspy można dotrzeć promem, czas podróży to 1,5 h. Stamtąd można się wybrać na bezludną wyspę, nurkować, oglądać delfiny czy łowić ryby. To co zazwyczaj robi się w raju. 

Malediwy

poniedziałek, 17 marca 2014

Zaliczane jest do najbardziej spektakularnych zjawisk przyrody, które każdy powinien zobaczyć przed śmiercią. Kochasz gwiaździste niebo? Pokochasz więc gwiaździste wybrzeże wyspy Vaadhoo na Malediwach.

Ten gwiezdny dywan to prawdziwy cud natury spotykany tylko w tym zakątku świata. Tafla wody, która świeci się nocą to fitoplankton, posiadający nadzwyczajną zdolność – bioluminescencję. Ta niebieska, gwiaździsta poświata to system obronny bruzdnic, wiciowców i sinic, które są w konflikcie z widłonogami – skorupiakami, których organizmy te są typowym pożywieniem. Substancja zwana lucyferyną, utlenia się pomagając fitoplanktonowi przetworzyć energię w światło.

Przez wydzielanie światła te małe stworzenia zwabiają większe drapieżniki, które mogłyby pożywić się ich bezpośrednim zagrożeniem. Światło to także czynnik który pomaga zaburzyć naturalny rytm pływania widłonogów. Niesamowitym jest, że ta ilustracja przypominająca bezmiar kosmosu jest w rzeczywistości ilustracją najbardziej pierwotnej walki o przetrwanie. Jest również jednym z najbardziej niezapomnianych widoków i powodem dla którego Malediwy powinny być na liście Twoich wakacyjnych podróży.