Malediwy to jak mój drugi dom. Zakochałem się w tym miejscu. Bywam każdego roku czasem dłuższy, niekiedy krótszy czas.
Poznaj piękne krajobrazy tych wysp, poznaj ludzi, zwyczaje, kulturę.
Zapraszam na te piękne wyspy nie tylko podczas wakacji czy wycieczek. Zapraszam na stałe!

Blog > Komentarze do wpisu

Malediwy na własną rękę

Przy znalezieniu odpowiednio taniego lotu Malediwy na własną rękę mogą być nie tylko jedną z najbardziej egzotycznych podróży jakie odbędziemy w życiu, mogą tez być całkiem ekonomicznym rozwiązaniem w stosunku jakość odpoczynku do ceny wyjazdu. Loty na Malediwy są czasem przedmiotem obniżek i sezonowych promocji, do tej pory znane były bardzo dobre ceny w tamte strony z linii Emirates.

Jeśli zaś chodzi o zorganizowanie sobie noclegu na własną rękę to tez nie ma większego problemu – wiele resortów i hoteli na Malediwach przyjmuje rezerwacje internetowe do których wystarczy karta kredytowa Visa lub Mastercard. Noclegi wybierane samodzielnie dają szansę na znalezienie czegoś w dobrej cenie i standardzie, mamy dużo większy wybór niż w biurach podróży. Noclegi dostępne są czasem w hotelach prowadzonych przez mieszkańców wyspy i mogą być nieco oddalone od resortów z folderów biur podróży, ale w zamian oferują wyjątkową perspektywę na lokalną kulturę i bliższy kontakt z tubylczą ludnością.

Przy organizowaniu samodzielnego wyjazdu musicie pamiętać o pewnych zasadach.  Ceny internetowe hoteli na Malediwach nie zawierają podatku, który po dodaniu stanowi do 14% ceny, poza tym na wyspy nie wolno wwozić alkoholu. Jedną z wysp którą byłby zainteresowany przeciętny podróżnik na własną rękę jest Maafushi na atolu Kaafu. Na lokalnych wyspach panują jednak odrębne zwyczaje. Choć na Maafushi jest wydzielona plaża na której kobiety mogą się kąpać w bikini, na wielu plażach Malediwów jest to zabronione. Do wyspy można dotrzeć promem, czas podróży to 1,5 h. Stamtąd można się wybrać na bezludną wyspę, nurkować, oglądać delfiny czy łowić ryby. To co zazwyczaj robi się w raju. 

Malediwy

środa, 26 marca 2014, labomak

Polecane wpisy