Malediwy to jak mój drugi dom. Zakochałem się w tym miejscu. Bywam każdego roku czasem dłuższy, niekiedy krótszy czas.
Poznaj piękne krajobrazy tych wysp, poznaj ludzi, zwyczaje, kulturę.
Zapraszam na te piękne wyspy nie tylko podczas wakacji czy wycieczek. Zapraszam na stałe!

Blog > Komentarze do wpisu

Malediwy – raj dla nurków

Tropikalne Malediwy to wyjątkowe miejsce do nurkowania. Bogactwo fauny i flory morskiej zachwyca i spełni oczekiwania zarówno początkujących nurków jak i starych wyjadaczy.

MalediwyEgotyczna wyspa należą do listy najlepszych miejsc nurkowych na świecie, także ze względu na możliwość różnorodnego nurkowania. Niedoświadczeni nurkowie mogą podziwiać piękno płytkich ogrodów koralowych. Ci bardziej doświadczeni mogą oglądać strome ściany i zakosztować nurkowania w prądach w kanałach między atolami.

Malediwy słyną wśród nurków z faktu, że wyjątkowo często można tam spotkać olbrzymie rekiny rafowe, żółwie morskie oraz manty. Różnorodne ławice ryb są imponujące i zachwycają egzotyką tropikalnych kolorów. Wiele wysp ma przybrzeżne rafy, gdzie można wygodnie nurkować z plaży.

Na Malediwy można wygodnie dostać się razem z renomowanym biurem podróży, które często organizują podwodne safari. Bajkowe krajobrazy raf koralowych w formie safari wymaga nieco doświadczenia. Statkom safari  towarzyszą małe nurkowe dhoni, a nurkowania odbywają się właśnie tych małych łodzi. Tam trzyma się  sprzęt i tam napełniane są butle.

Nurkowanie to niezapomniana przygoda, świetna zabawa, ciekawy sport, a dla niektórych pasja i sens życia. Daje możliwość odkrywania tajemnic podwodnego świata, przyjrzenia się morskiej faunie i florze naprawdę z bliska. Gorąco polecam każdemu nurkowanie, a w szczególności nurkowanie na egzotycznych Malediwach.wtorek, 22 stycznia 2013, labomak

Polecane wpisy